Dnes je Pondelok, 27.3.2023, meniny má Alena, zajtra Soňa
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Bytči

Kam v Bytči

Bytča a okolie ponúkajú pre turistov a návštevníkov zaujímavé možnosti čo sa týka prírody, turistiky, historických pamiatok ako aj možností na rekreáciu.

Pre tých, čo radi chodia do prírody, sú v okolí Súľovské skaly, kde nájdete rôzne skalné veže, strmé bralá, ihly, okná, homole a iné zaujímavé skalné útvary, často s bizarným tvarom. Vedie tu aj náučný chodník s informačnými tabuľami o zaujímavostiach lokality.

Ak Vás láka aj história, môžete navštíviť Hrad Súľov, ktorý bol postavený medzi troma mohutnými skalnými útvarmi a dnes sú z neho zrúcaniny. Zaujímavou je aj jaskyňa Šarkania diera. Priamo v meste sa nachádza zachovalý renesančný kaštieľ z 16. storočia. Podobne dal Thurzo postaviť v renesančnom štýle aj tzv. Sobášny palác. Čo sa týka sakrálnych pamiatok, v meste sa nachádzajú Farský kostol a Kostol sv. Barbory. Dôležitou stavbou je aj židovská synagóga. V centre mesta je historické námestie s meštianskymi domami.

Celý región je vhodný na turistiku, je tu množstvo turistických a cyklistických trás, dá sa tu zažiť aj splavovanie Váhu.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 8°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Bytča.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok